تبلیغات
مشهد سیتی - احداث کمربندی جنوبی مشهد 15 درصد پیشرفت داشته است
مشهد سیتی
مشهد شهری پیشرفته
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


سلام این وبلاگ مال همه مردم دنیا و مخصوصا زائران امام رضا می باشد
من در این وبلاگ سعی می کنم پروژه های تفریحی وگرددشگری شهر مشهد را به شما معرفی کنم

مدیر وبلاگ : علی ا
مطالب اخیر
نویسندگان
این پروژه که از انتهای بولوار شهید برونسی تا اتوبان باغچه امتداد دارد، در دو فاز اجرا خواهد شد که فاز اول به طول ۱۲ کیلومتر بوده و حدفاصل تقاطع شهرستانی و هاشمیه تا تقاطع طالقانی است.

گسترش جمعیت شهر مشهد و افزایش مهاجرت‌ها به این شهر طی سالیان گذشته سبب شده روند توسعه شهر با شتاب بیشتری دنبال شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، وجود ییلاقات و مراکز تفریحی و تجاری در غرب مشهد نیز در تمرکز جمعیت و گسترش شهر به سمت غرب مشهد تاثیرگذار بوده، به طوری که بسیاری از سفرهای برون شهری به این محدوده صورت می‌گیرد. اتلاف وقت و انرژی، بروز ترافیک و راهبندان‌های طولانی و افزایش مصرف سوخت نتیجه تمرکز بر یک یا چند معبر شهری است و به همین دلیل شهرداری مشهد تصمیم گرفت با احداث کمربندی جنوبی نه تنها از بار مشکلات ترافیکی بکاهد، بلکه روند توسعه شهر مشهد را در جایی که به بن بست کوه‌های مشهد می‌رسد و متوقف می‌شود، از سر گیرد.
دقیقا در دی ماه 91 بود که با واگذاری زمین از سازمان راه و شهرسازی به شهرداری، مقدمات کار برای زدن آغاز پروژه‌ای بزرگ در شهر مشهد فراهم شد. در همین تاریخ کلنگ احداث پروژه کمربندی جنوبی مشهد به زمین زده شد و مقرر گردید تا سال 94 مهمترین پروژه عمرانی شهر که انتهای بولوار شهید برونسی را به بزرگراه باغچه پیوند می‌دهد، به بهره‌برداری برسد.
فراهم آوردن امکان دسترسی آسان با احداث کمربندی جنوبی
حمید گشایشی، معاون فنی و عمران شهردار مشهد در این رابطه گفت: به دلیل اینکه در دو طرف جاده بارگذاری شبکه‌های داخل شهری انجام شده، سرعت حرکت در این کمربندی بالاست و به حرکت شرقی غربی کمک زیادی خواهد کرد.
وی ادامه داد: کل پروژه 6 قطعه است که سه قطعه ابتدایی 11.5 کیلومتر طول داشته و سه تقاطع غیرهمسطح و دو تقاطع همسطح در آن پیش‌بینی شده است.
وی با تاکید بر ارتباط این کمربندی با ییلاقات طرقبه و شاندیز گفت: حتما این راه ارتباطی باید در پروژه پیش‌بینی شود تا دسترسی به ییلاقات تسهیل شود و در حقیقت با افتتاح این کمربندی دسترسی به ییلاقات اطراف شهر و راه‌های بین شهری بسیار آسان خواهد شد.
بهره‎برداری بخشی از کمربندی جنوبی تا سال 94
معاون فنی و عمران شهردار مشهد اظهار کرد: سه قطعه اول پروژه کمربندی جنوبی مشهد که تا سال ۹۴ به بهره‌برداری خواهد رسید، تاکنون 15 درصد پشرفت فیزیکی داشته است.
وی این پروژه را یکی از عظیم‌ترین پروژه‌های شهری دانست و گفت: عملیات اجرایی قطعات یک، دو و سه این پروژه از دی ماه ۹۱ آغاز شده و انتظار می‌رود طبق برنامه زمانبندی‌ تا تیر ماه سال ۹۴ به پایان برسد.
وی با اشاره به اینکه طول کل پروژه ۲۷ کیلومتر است، افزود: این پروژه که از انتهای بولوار شهید برونسی تا اتوبان باغچه امتداد دارد، در دو فاز اجرا خواهد شد که فاز اول به طول ۱۲ کیلومتر بوده و حدفاصل تقاطع شهرستانی و هاشمیه تا تقاطع طالقانی است.
معاون فنی و عمرانی شهردار مشهد با اشاره به اینکه فاز اول پروژه کمربندی جنوبی شامل دو باند اصلی رفت و برگشت به عرض 13.8 متر است، خاطرنشان کرد: همچنین این پروژه دارای یک آیلند میانی فضای سبز به عرض ۱۲ متر است که دو لاین فضای سبز، هر کدام به عرض ۱۱ متر در طرفین لاین اصلی قرار دارد.
وی ادامه داد: همچنین دو لاین به عرض 6.7 متر در دو طرف لاین اصلی قرار دارد که شامل پیاده‌رو و باند دوچرخه است.
گشایشی تصریح کرد: در طرفین ۷۵ متری، دو لاین کمربند سبز قرار دارد که عرض این لاین در ضلع شمالی ۵۰ متر و عرض لاین در ضلع جنوبی ۱۰۰ متر است و در مجموع عرض بزرگراه با سه باند کمربند سبز ۲۲۵ متر خواهد بود.
وی در خصوص حجم خاکبرداری‌ها و خاکریزی‌های پروژه کمربندی جنوبی گفت: برای اجرای این پروژه دو میلیون و ۸۰۰ هزار مترمکعب خاکبرداری و یک میلیون و ۵۰۰ هزار مترمکعب خاکریزی انجام خواهد شد که یک میلیون و ۸۰۰ هزار مترمکعب این خاکریزی‌ها در زمین‌های سنگی است.
وی ادامه داد: روش‌های مختلفی برای سنگبرداری در حال انجام است که قسمت اعظم آن با چکش‌های هیدرولیکی انجام می شود و بخشی نیز با انفجار انجام می‌شود که در این پروژه حدود ۳۰۰ هزار مترمکعب از سنگبرداری‌های به وسیله انفجار انجام خواهد شد.
پیش‌بینی احداث پنج دستگاه پل راه روستایی
معاون فنی و عمرانی شهردار مشهد با اشاره به انجام ۱۰۰ کیلومتر جدول‌گذاری در فاز اول این پروژه، اظهار کرد: در طرفین باندها ۳۵ کیلومتر کانال‌سازی انجام خواهد شد و ۲۲ دستگاه آب‌رو عرضی نیز خواهیم داشت که عرض این آب‌روها از یک تا سه متر است.
گشایشی با بیان اینکه در پروژه کمربندی جنوبی احداث پنج دستگاه پل راه روستایی نیز پیش‌بینی شده است، خاطرنشان کرد: عرض هر یک از این پل‌ها ۶ متر خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه در مسیر ۱۲ کیلومتری قطعات اول تا سوم این پروژه، سه تقاطع غیرهمسطح به نام‌های شهرستانی، طالقانی و هاشمیه احداث می‌شود، تصریح کرد: دو اتصال همسطح در انتهای خیابان دلاوران و خاقانی خواهد بود؛ همچنین این مسیر شامل چهار دستگاه دوربرگردان غیرهمسطح به صورت روگذر است که دو دستگاه از آن‌ها بین تقاطع دلاوران و خاقانی و دو دستگاه بین تقاطع هاشمیه و طالقانی قرار دارد.
آزادسازی ترافیک در مسیر شرق به غرب شهر مشهد
معاون فنی و عمرانی شهردار مشهد حجم کل بتن‌ریزی‌های پروژه کمربندی جنوبی را بیش از ۱۰۰ هزار متر مکعب اعلام کرد و گفت: در فاز اول این پروژه بالغ بر ۱۷۰ هزار تن آسفالت استفاده می‌شود و هزینه فاز اول آن حدود ۱۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.
وی در خصوص معارض‌های این پروژه اظهار کرد: 50 درصد از زمین‌هایی که در مسیر اجرای این پروژه قرار دارند، به عنوان معارض پروژه مطرح هستند که در اختیار مالکان و متصرفان شخصی و نهادهای دولتی است و در خصوص تملک آن‌ها رایزنی‌هایی از سوی سازمان زمین و مسکن شهرداری در حال انجام است تا این زمین‌ها به زودی در اختیار پیمانکار پروژه قرار گیرد.
گشایشی خاطرنشان کرد: پروژه به صورت ۱۰۰ درصد غیرنقدی است به این صورت که در ازای انجام این پروژه به پیمانکار مربوطه زمین، واحد تجاری و ... اگذار می‌شود.
وی کاهش ترافیک در بولوارهای وکیل‌آباد، پیروزی و بزرگراه شهید کلانتری را از اهداف اجرای این پروژه بیان کرد و افزود: با بهره‌برداری از این پروژه شهروندان می‌توانند مسیر شرق به غرب شهر مشهد و بالعکس را به راحتی طی کنند.
معاون فنی و عمرانی شهردار مشهد اضافه کرد: مشاوران طرح جامع و تفصیلی در حال بررسی طرحی هستند که طبق آن در پروژه کمربندی جنوبی مسیری نیز به طرقبه احداث شود که شهردار وقت مشهد نیز با این مساله موافقت کرد.
وی در خصوص فاز دوم اجرای پروژه کمربندی جنوبی با بیان اینکه فاز دوم در مراحل واگذاری به پیمانکار است، عنوان کرد: فاز دوم این پروژه از تقاطع طالقانی تا اتوبان باغچه است و با توجه به اینکه بخشی از این فاز در اراضی نظامی است، توافقاتی در زمینه تملک این اراضی نیز صورت گرفته و امید است در سال جاری اجرای فاز دوم آن نیز آغاز شود.
گشایشی با اشاره به اینکه برآورد اولیه برای اجرای کل پروژه کمربندی جنوبی مشهد ۲۵۰ میلیارد تومان است، اظهار کرد: پروژه کمربندی جنوبی مشهد شامل ۱۰ تقاطع غیرهمسطح، پنج تقاطع همسطح و هشت دستگاه دوربرگردان غیرهمسطح است.

منبع: لینک

نوع مطلب : اخبار، خدمات شهرداری، 
برچسب ها : اخبار، شهرداری،
لینک های مرتبط :
          
جمعه 19 مهر 1392
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 10:44 ب.ظ
高品質ルイヴィトンコピー商品ブランドバッグ、財布コピー時計
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 10:43 ب.ظ
国内高級ロレックススーパーコピーN級品代引き販売。私はロレックレプリカは国内発送で 最も人気があり販売する,ロレックス時計コピー
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 10:42 ب.ظ
弊社プロの誠実、品質が保証しております、ではブランド 服 スーパーコピー通販 、ブランド 偽物服 通販取扱い店です.
سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 09:37 ق.ظ
iphone5/5s/iphone seケース、ギャラクシーS7/S7 edgeケース、ギャラクシーS8/S8 edgeケース、ギャラクシーS6/S6 edgeケース、ギャラクシーnote7ケースのブランドコピーiphoneケース
سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 09:37 ق.ظ
偽物ブランド、当サイト販売したブランドコピーなので正規品と同等 品質提供した格安で完璧な品質のをご承諾します、
یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 09:16 ب.ظ
ロレックスコピー、カルティエコピー、IWCコピーのブランド時計スーパーコピー品を提供いたします。日本一流スーパーコピーブランド激安(N级品)専門店!
جمعه 30 فروردین 1398 12:07 ق.ظ
ロレックスコピー、カルティエコピー、IWCコピーのブランド時計スーパーコピー品を提供いたします。日本一流スーパーコピーブランド激安(N级品)専門店!
جمعه 30 فروردین 1398 12:06 ق.ظ
ブランド靴コピー,ブランド靴最新入荷ブランドコピーパテックフィリップコピー時計代引き
سه شنبه 7 شهریور 1396 04:06 ب.ظ
Its like you read my thoughts! You seem to know a lot approximately this, like you wrote the guide in it
or something. I feel that you simply can do with a few % to force the
message house a bit, but instead of that, that is
wonderful blog. An excellent read. I will definitely be back.
دوشنبه 16 مرداد 1396 02:28 ق.ظ
I just couldn't leave your website before suggesting that I actually loved the usual info a person provide for your
guests? Is gonna be back ceaselessly to check out new posts
یکشنبه 15 مرداد 1396 08:32 ب.ظ
Aw, this was a very good post. Spending some time and actual effort to make a top notch article… but what can I say… I hesitate a lot and never seem to get nearly anything done.
یکشنبه 15 مرداد 1396 02:33 ب.ظ
Superb post but I was wondering if you could write a
litte more on this subject? I'd be very thankful if you could elaborate a
little bit more. Thanks!
جمعه 13 مرداد 1396 08:49 ب.ظ
My relatives all the time say that I am wasting my time
here at net, however I know I am getting knowledge everyday by
reading thes good content.
یکشنبه 8 مرداد 1396 12:29 ق.ظ
This paragraph is really a pleasant one it helps new web visitors, who are wishing for blogging.
جمعه 17 آبان 1392 08:27 ب.ظ
شما رو لینك كردم منو بلینك
با نام مشهد مدرن
وبلاگ خوبی داری
علی الینک شدید
سه شنبه 30 مهر 1392 06:32 ق.ظ
سلام علی جان
واقعا خوشحال شدم که وبلاگت به عنوان وبلاگ برتر انتخاب شده.
امیدوارم همچنان موفق باشی دوست عزیز

راستی تو اون مطلب نمیشه نظر داد برا همین انجا نوشتم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

پیوند روزانه
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی