تبلیغات
مشهد سیتی - اخبار: شهردار اصفهان: سرعت توسعـه مشهد باور نکردنی است
مشهد سیتی
مشهد شهری پیشرفته
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


سلام این وبلاگ مال همه مردم دنیا و مخصوصا زائران امام رضا می باشد
من در این وبلاگ سعی می کنم پروژه های تفریحی وگرددشگری شهر مشهد را به شما معرفی کنم

مدیر وبلاگ : علی ا
مطالب اخیر
نویسندگان
شهرآرا آنلاین: در این چند ساله، خیلی خوب پیشرفت كرده‌اید. سرعت توسعه شهرتان باور نكردنی است. هم قطار شهری دارید و هم بی‌آرتی. البته نواقصی هم وجود دارد، اما تا آنجا كه من می‌دانم، در حال حاضر هیچ شهری آهنگ توسعه مشهد را ندارد. شهردارتان هم كه رفت، زیاد نگران نباشید. فكر نمی‌كنم آهنگ توسعه مشهد را بتوان متوقف كرد. مهم این است كه مشهد با چند سال قبل خیلی فرق كرده است.
برای خواندن متن کامل خبر به ادامه مطلب بروید...

شهرآرا آنلاین  مهدی فرسنگی: سید مرتضی سقائیان نژاد در حاشیه بازدید از پروژه‌های شهری مشهد و درگفتگو با خبرنگار شهرآرا آنلاین استفاده از تجربیات متقابل شهرداری مشهد و اصفهان را زمینه‌ای برای شناخت توسعه در هر كدام از این دو شهر دانست و ابراز داشت: واقعیت‌های موجود نشان می‌دهد خودجوشی،‌ خوداتكایی و به عبارت بهتر، اقتداری مناسب در توسعه و پیشرفت مشهد وجود دارد.

وی همچنین مجموعه مدیریت شهری مشهد را برآیند تلاشی منسجم در خدمات‌رسانی عنوان كرد و افزود: مشهد شهری بین‌المللی و مركز آمال شیعیان جهان است و باید به این نكته اعتراف كرد كه توسعه فعلی مشهد، هم‌نوا با جایگاه و شأن بین‌المللی این شهر بوده است.

خواهر خواندگی مشهد و اصفهان برای توسعه بیشتر
وی درخصوص طرح موضوع خواهر خواندگی میان مشهد و اصفهان گفت: مباحثی مانند خواهرخواندگی و برادرخواندگی، بیشتر برای استفاده از تجربیات مفید و ارزشمند شهرها و كشورها است. تجربیاتی كه حاصل آن آبادانی بیشتر شهرها است و درست بر همین اساس پیشنهاد شد که تفاهم‌نامه‌ای بین مشهد و اصفهان امضاءشود تا بتوان به‌صورت منظم از تجربیات مفید و متقابل میان این دو شهر استفاده کرد.
سیدمرتضی سقائیا‌ن‌نژاد تعریف عملكرد شهرداری‌ها را درحال‌حاضر بسیار متفاوت از سال‌های گذشته دانست و گفت: امروز شهرداری‌ها دیگر نهادهایی صرفاً خدمات‌‌رسان نیستند و كاركرد آن‌ها به‌عنوان یك ارگان فرهنگی، اجتماعی، خدمات‌رسانی و اقتصادی گسترش یافته است.
شهردار اصفهان همچنین تعامل مفید و 14ساله میان شوراهای اسلامی و شهرداری‌ها را از مهم‌ترین ابزارهای توسعه شهر دانست و ادامه داد: این تعاملات هر چقدر زیادتر باشد برای توسعه شهرهای بزرگ مثمر ثمرتر خواهد بود، زیرا به‌عنوان مثال درحال‌حاضر، كلان‌شهرهای كشور جمعیت 16 استان را در خود جای داده و این نشان می‌دهد چنانچه ابزار و سازوكار تعامل میان شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی شهر وجود نمی‌داشت، كلان‌شهرها برای عمران و آبادانی با مشكلات زیادی مواجه می‌شدند.

ورود شجاعانه بخش خصوصی به توسعه مشهد
شهردار اصفهان درخصوص تغییرات روی داده در دوره اخیر مدیریت شهری مشهد نیز تصریح كرد‌: ورود جدی بخش خصوصی به رویه عمران و سازندگی شهر، جسارتی شجاعانه بود كه در مشهد بیشتر از تمام كلان‌شهرهای كشور به اجرا درآمد و از پرتو این اعتماد پروژه‌‌های گسترده‌ای نیز در مشهد اجرا شد.
وی ادامه داد: واقعا اگر قرار بود با همین بودجه ناچیز شهرداری‌ها، در شهرهای بزرگ آبادانی ایجاد كرد، راه به جایی نمی‌بردیم و درست بر همین اساس بود كه شهردار مشهد در اقدامی مهم، زمینه را برای ایجاد معاونت اقتصادی و حضور همه‌جانبه بخش خصوصی در پروژه‌های عمرانی فراهم کرد. این مسئله‌ای بود كه باعث شد مشهد در این ماجرا نیز جزو شهرهای مقدم و پیش‌رو باشد.
وی گفت: چند سال است كه در شهر شما پروژه‌‌های بزرگ شهری با سرعت بیشتری به سرانجام می‌رسد،‌ ضمن اینكه برای نمونه می‌توان از میدان شهدا به‌عنوان نماد میدان‌های توسعه یافته و نمونه در جمهوری اسلامی ایران یاد كرد، زیرا هیچ میدانی با این مختصات و امتیاز‌های ویژه تاكنون در نظام جمهوری اسلامی ایجاد نشده است.
وی با تمجید از مدیریت شهرداری مشهد، پژمان را دارای ظرفیت مدیریت در رده‌های کشوری دانست و در ادامه، ‌‌بازسازی بافت فرسوده مشهد را دارای سرعت بیشتری در مقایسه با دیگر كلان‌شهرهای كشور دانست و افزود: در خطوط بی‌آر‌تی هم سرعت توسعه مشهد از اصفهان، شیراز و تبریز بیشتر است.


اختیارات ویژه؛ عصای دست قطار شهری مشهد
وی در خصوص آخرین وضعیت قطارشهری اصفهان نیز گفت: با وجود 6هزار اثر تاریخی ثبت‌شده در اصفهان، بزرگ‌ترین مشكل ما این است كه در هر كوی و برزنی از شهر، اثر تاریخی وجود دارد و این مسئله مشكلات مهمی را برای مدیریت شهری اصفهان ایجاد كرده است. این معضلی است كه شیرازی‌ها و تبریزی‌ها با آن دست به گریبان نیستند.
شهردار اصفهان در عین حال تصریح كرد: دو سال است كه 12کیلومتر از مسیر متروی اصفهان آماده بهره‌برداری است، اما مشكل مشترك ما شیرازی‌ها و تبریزی‌ها این است كه شركت طرف قراردادی كه مسئول تهیه واگن است، هنوز به تعهدات خود در این زمینه عمل نكرده است.
وی از تفویض اختیارات ویژه رئیس‌جمهور به مسئولان مشهدی برای تهیه واگن‌های شهری، به نیكی یاد كرد و اظهار داشت: اگر این تمركززدایی از پایتخت با تفویض اختیار به ما نیز انجام می‌شد، شاید حالا مدت‌ها از زمان بهره‌برداری قطارشهری در اصفهان می‌گذشت.


بدون تعامل با شورا کار هیچ شهرداری پیش نمی‌رود
وی كه قدیمی‌ترین شهردار كشور است، تعامل را رمز ماندگاری 10ساله خود به عنوان شهردار اصفهان نامید و گفت: بدون تعامل هیچ شهرداری نمی‌تواند مشكلات شهرش را حل و فصل كند؛ زیرا تجربه شورای اول كه شورایی سیاسی بود، نشان داد که نداشتن تخصص و نبود همراهی میان متولیان شهر، بهره‌ای جز توسعه نیافتن شهری نخواهد داشت.
سقائیان‌نژاد در ادامه به روند رو به گسترش شهرنشینی در مشهد و اصفهان اشاره كرد و افزود: 85درصد جمعیت این دو شهر را شهرنشینان تشكیل می‌دهند كه با مشكلات شهری و معضلات آن به خوبی آشنا هستند، بنابراین اگر تعامل سازنده‌ای میان خادمان شهر و مردم نیز برقرار نشود نمی‌تواند به آینده توسعه آن شهر امیدوار بود.
وی با بیان اینكه باید تمام كارهایمان با خط‌كش پیش ‌برود، ادامه داد: در طی چند سال اخیر،‌ مدیریت شهری مشهد،‌ تنها مدیریتی بوده كه می‌توان از حركت خط‌كشی و حساب شده آن دفاع كرد.


مدیریت واحد شهری؛ کلید تمام مشکلات کلان شهرها
وی تحقق نیافتن مدیریت یك‌پارچه شهری را مشكل بزرگ شهردار مشهد دانست و گفت: نظیر این معضل در تمام شهرهای بزرگ ایران وجود دارد. مثلا اگر شهرداری خیابانی را به زیبایی هرچه تمام‌تر آسفالت می‌كند، از سوی دیگر شركت‌های خدماتی، آن خیابان را می‌شكافند و همین مسئله باعث می‌شود حلاوت و شیرینی داشتن خیابانی جدید و زیبا از كام مردم زدوده شود.
وی با بیان اینكه در حال حاضر 25ارگان برای شهر حكم می‌كنند، گفت: چرا باید به سمتی پیش برویم كه موازی‌كاری، باعث ایجاد معضلات متعدد در اداره شهر شود؟
شهردار اصفهان همچنین با انتقاد از تحقق نیافتن درآمد‌های پایدار برای شهرداری‌ها ابراز داشت: سه دهه است كه دولت به وعده خود برای تحقق درآمدهای پایدار برای شهرداری‌ها عمل نكرد و در حال حاضر بیشتر از 85درصد درآمدهای شهرداری مشهد و اصفهان از راه فروش تراكم، عوارض و ماده100 به دست می‌آید و این اصلا مطلوب نیست.
سقائیان‌نژاد افزود: مشهد رتبه دوم حاشیه‌نشینی در كشور را دارد، اما شهرداری مشهد برای مقابله با این معضل، تنها است و علاوه بر آن هنوز برای شهرداری‌های بزرگ، در مدار اداره شهر جایگاهی تعریف نشده است.
وی گفت: فكرش را بكنید خدمات و تسهیلات شهرداری‌ها بیشتر از هر نهاد دیگری است و برای مثال، خدمات شهرداری در حوزه تربیت بدنی بیشتر از 10برابر اداره تربیت بدنی استان است، این خدمات در مسائل فرهنگی نیز به همین منوال است.
وی همچنین ابراز امیدواری کرد که تعاملات گسترده میان مشهد و اصفهان در همه زمینه‌ها گسترش یابد و زمینه را برای توسعه همه جانبه این دو شهر فراهم سازد.

نوع مطلب : اخبار، 
برچسب ها : اخبار،
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 8 اسفند 1391
سه شنبه 8 اسفند 1391 05:59 ب.ظ
خیلی خوب بود علی جان مرسی

هموطنان عزیز با عرض تبریک به مناسبت قهرمانی افتخارآمیز تیم ملی کشتی آزاد ایران در مسابقات جهانی تهران با مربیگری قهرمان پیشکسوت مشهدی "رسول خادم" و درخشش کشتی گیر مشهدی "حامد تاتاری" با ترینی جدید با همین موضوع بروزم:

(( پهلوانان خراسان و ترین های مشهد و خراسان در رشته کشتی ))

منتظرم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

پیوند روزانه
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی