تبلیغات
مشهد سیتی - اجرای باغ‌های هفت‌گانه در یکی از منحصر به ‌فردترین پارک‌های کشور
مشهد سیتی
مشهد شهری پیشرفته
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


سلام این وبلاگ مال همه مردم دنیا و مخصوصا زائران امام رضا می باشد
من در این وبلاگ سعی می کنم پروژه های تفریحی وگرددشگری شهر مشهد را به شما معرفی کنم

مدیر وبلاگ : علی ا
مطالب اخیر
نویسندگان

شاید کمتر جایی را در کشور پیدا کرد که در آن آب، سنگ، گل و گیاه با طرح های به روز در هم آمیخته شده باشند و فضای مفرحی را برای تفریح مردم به وجود آورند؛ نمونه‌ای که درحال حاضر در کوهسنگی مشهد در حال اجراست.
۱۶ سال پیش بود که برای اولین بار پروژه کوهسنگی مشهد به عنوان طرح مجتمع فرهنگی و تفریحی کلید خورد و با توجه به ویژگی‌های منحصر زمین، وجود کوه‌های مختلف، آرامگاه و بافت شهری که در آن قسمت قرار داشت، مقرر گردید طراحی در آن به نحوی صورت بگیرد که منحصر به فردترین مکان تفریحی سنگی نه تنها در مشهد بلکه در کشور باشد.

koohsangi (1)

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، حال بعد از گذشت چندین سال که بخش‌هایی از این پروژه بزرگ عملیاتی شده است، به دنبال اجرای طرح توسعه‌ای در بوستان کوهسنگی مشهد شامل مجموعه باغ‌های هفتگانه همچون باغ پذیرایی، باغ فرهنگی، باغ سنگی، باغ طبیعی، باغ آرامگاه، باغ ورزشی و باغ تفریحی، قرار است دریاچه مصنوعی، جزیره پرندگان، رستوران‌های مختلف بر فراز کوه و کنار دریاچه، ساخت دو مجموعه شهربازی تابستانی و سرپوشیده، مسیر قطار تفریحی، درشکه، رینگ‌های پیاده و دوچرخه نیز ایجاد شوند.

آنچه که در خلال تمام پروژه‌های مذکور طراحی شده بیشتر خودنمایی می‌کند، افزایش مساحت کوهسنگی مشهد به دو برابر مساحت فعلی است که به گفته مدیر نظارت بر پروژه‌های عمرانی شهرداری مشهد مساحت کل کوهسنگی به ۱۰۰ هکتار افزایش می‌یابد.
سید محمود ریحانی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد با اشاره به اتمام بخش‌هایی از طرح هفت باغ کوهسنگی، گفت: باغ پذیرایی که شامل بوفه‌ها، غرفه‌های اطراف استخر، رستوران و باغ فرهنگی که مجموعه کودک و آینده، مسجد و ساختمان‌های متفرقه را شامل می‌شود، در بخش شمالی به پایان رسیده و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.
وی از ساخت باغ سنگی در بخش جنوبی کوهسنگی یاد کرد و افزود: باغ سنگی در مساحت حدود ۳۰ هکتار با اجرای مسیرهای حرکت آبشار، سطوح توقف، استراحتگاه، آرامگاه شهدای گمنام، نقشه شهر مشهد بر فراز کوه، مسیرهای حرکتی جویباری و … همراه است که بخش‌هایی از آن به بهره‌برداری رسیده است.
ساخت ۲ دریاچه در جنوب کوهسنگی
یکی از طراحی‌های برجسته در کوهسنگی احداث مکان‌های ویژه با اولویت به‌کارگیری از آب به عنوان آرامش‌بخش روح و روان و دید بصری زیباست که در این مکان تفریحی علاوه بر احداث آبشارها، پله‌های آبی و برکه‌های مختلف، قرار است دو دریاچه نیز با ساحل سنگ‌فرش شده احداث شود که این دریاچه‌ها در مرکز باغ طبیعی جای می‌گیرند.
ریحانی با بیان مطلب فوق کل محدوده باغ طبیعی را ۱۸٫۵ هکتار عنوان و تصریح کرد:دریاچه‌ها در مرکز این باغ در دو سطح متفاوت اجرا می‌شوند که از طریق آبشار به یکدیگر مرتبط می‌شوند و در پیرامون آن‌ها نیز درختان سایه‌دار بلند و همچنین فواره‌های مختلف همراه با نماهنگ و نورپردازی پیش‌بینی شده است.
به گفته وی در داخل باغ طبیعی فضاهای مختلف همچون محوطه‌های بازی کودکان، فضاهای پذیرایی در طبیعت و … نیز اجرا خواهد شد.
مدیر نظارت بر پروژه‌های عمرانی شهرداری مشهد دیگر باغ کوهسنگی را باغ آرامگاه معرفی کرد که در مساحت ۱٫۵ هکتار و شامل بازپیرایی مقبره موجود و توسعه باغ با الگو قرار دادن باغ‌های ایرانی تا حاشیه بولوار اصلی ادامه خواهد یافت.
احداث سالن‌های ورزشی و زمین چمن
کوهسنگی مشهد با محوطه بازی که دارد در حال‌حاضر با وسایل ورزشی نصب شده در محوطه آن فضای مناسبی را برای ورزش‌های همگانی ایجاد کرده است که هر روزه میزبان تعداد زیادی از شهروندان است که علاوه بر ورزش‌های روزانه گاهی اوقات مسابقات گروهی از دوچرخه‌سواری گرفته تا قوی‌ترین مردان در آن برگزار می‌شود و قرار است برای ایجاد فضاهای بیشتر برای ورزش‌های همگانی چندین سالن ورزشی روباز و پوشیده و همچنین زمین چمن نیز در طرح توسعه‌ای آن به مساحت ۱۰۰ هکتار، احداث شود.
ریحانی طرح‌های ورزشی اجرایی در کوهسنگی را در قالب باغ ورزشی تعریف کرده و گفت:این باغ در مساحت سه هکتاری تعریف و در شمال کوه شرقی احداث می‌شود.
راه‌اندازی قطارتفریحی، درشکه و مسیر ویژه دوچرخه‌ در کوهسنگی
باغ تفریحی از منحصر به فردترین باغ‌های هفت‌گانه کوهسنگی می‌باشد که در قالب آن قرار است مسیر قطار تفریحی، درشکه، دوچرخه و پیاده به صورت وی‍ژه اجرایی شود.
به گفته ریحانی مسیر قطار تفریحی ۲۸۵۰ متر است که دارای چهار ایستگاه بوده و در کنار آن فضای سبز نیز برای دید بصری زیبا طراحی شده است.
مدیر نظارت بر پروژه‌های عمرانی شهرداری مشهد به مسیر درشکه، دوچرخه و پیاده اشاره کرده و گفت: کل این سه مسیر در ۹ کیلومتر اجرا می‌شود.
وی اضافه کرد: مسیر رینگ‌های پیاده، دوچرخه، درشکه و قطار تاکنون ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در صورتی که تحصیل حریم آن که انبار شرکت برق است، صورت بگیرد تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهند رسید.
به گفته وی در مجموع تاکنون در احداث باغ طبیعی که دریاچه‌ها را دربرمی‌گیرد پنج میلیارد تومان با ثبت پیشرفت ۸۵ درصدی هزینه شده است که در بهار سال آینده افتتاح خواهد شد.
زیباسازی کوه‌های غربی و شرقی
زیباسازی کوه‌ها در کوهسنگی از دیگر پروژه‌های در حال اجراست که ریحانی احداث پلکان، جویبارها، تراس‌های محل استراحت، روشنایی، فضای سبز و … از جمله پروژه‌های در حال اجرا در کوه غربی معرفی و اتمام عملیات‌های آن‌ها را اردیبهشت سال ۹۲ عنوان کرد.
مدیر نظارت بر پروژه‌های عمرانی شهرداری مشهد برخی از پروژه‌های در حال اجرای کوهسنگی را مناسب برای سرمایه‌گذاری دانست و تاکید کرد: در حال‌حاضر تحصیل حریم‌ انبار شرکت برق و برخی از منازل مسکونی و همچنین جمع‌آوری شبکه ۲۰ کیلوولت هوایی از معارضات محسوب می‌شود که متاسفانه در خلال اجرای پروژه مشکلاتی را ایجاد کرده است.
ریحانی با اشاره به اجرای پروژه‌های مذکور و رفع مشکلات یادشده، خاطرنشان کرد:اگر تمامی پروژه‌های مذکور بعد از رفع معارضات و مشکلات به بهره‌برداری برسند، تنها بخش باقی ‌مانده در طرح توسعه کوهسنگی، کوه شرقی خواهد بود که قرار است عمده عملیات آن در سال آینده آغاز شود و با اتمام فعالیت‌های زیباسازی در این کوه، به طور کلی طرح توسعه‌ای بوستان کوهسنگی مشهد به پایان رسیده و یک مکان مفرح جدید با ساختار منحصر به فرد سنگ برای مشهدی‌ها به وجود خواهد آمد.

منبع

نوع مطلب : پارک ها و شهربازی های مشهد، اخبار، 
برچسب ها : پار ک ها،
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 4 بهمن 1391
سه شنبه 17 مرداد 1396 02:20 ق.ظ
Hi this is kinda of off topic but I was wanting to know if blogs use WYSIWYG editors
or if you have to manually code with HTML. I'm starting a blog soon but
have no coding knowledge so I wanted to get advice from someone
with experience. Any help would be enormously appreciated!
دوشنبه 16 مرداد 1396 02:41 ب.ظ
Nice post. I was checking continuously this blog and I am impressed!
Very useful info particularly the last part :) I care for such information a lot.
I was seeking this certain info for a long time.

Thank you and best of luck.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

پیوند روزانه
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی